Historie:

Sbor dobrovolných hasičů v Kamýku nad Vltavou vznikl v roce 1883 podle dochovaných zápisů z členských schůzí víme že v roce 1904 měl sbor 20 členů. Členská základna se postupně rozšiřovala a rozšiřuje dodnes.

Pár bodu k historii:

• 15.9.1939 byla zakoupená motorová stříkačka V.IG. STARTÍLEK , Vysoké Mýto
  • v padesátých létech se zakoupil terénní automobil HORCH
  • v šedesátých létech se koupila stříkačka osmička dvoutakt a brigádně se opravil nákladní automobil Praga RN a přestříkal na hasičské auto
  • v sedmdesátých létech zakoupena stříkačka PS 12 s motorem Škoda a byl zakoupen starší automobil Tatra 805 a přestříkala na hasičské auto
  • v osmdesátých létech se získal od vojenského útvaru vůz Praga V3S a Avia skříňový hasičský automobil
  • v roce 1990 se zásluhou pana Hrocha získal ze skladu CO cisternový automobil ŠKODA 706
  • v roce 2002 jsme svépomocí přestříkali ŠKODU 706 na hasičské auto a v majetku nám dále zůstává skříňová Avia a dvě stříkačky PS 12 a kompletně renovovaný STRATÍLEK který je pokladem našeho sboru
  • v roce 2008 jsme zakoupili cisternový vůz T 148-CAS 32

Největší zkouška Kamýckého sboru byla povodeň v roce 1954 kdy se Kamýkem prohnala 100 letá voda a v roce 2002 kdy se podívala do Kamýku nad Vltavou velká voda údajně tisíciletá.
K povodni v roce 2002 se ještě vrátíme, zasahovalo zde zhruba 20 sborů a z největší dálky přijeli kolegové z Dolních Životic u Opavy , v pohotovosti byla nepřetržitě veškerá technika stejně jako 12 členů našeho sboru jmenovitě Dvořák. J. Tulach.M. mladší a starší, Němec Jan a Tomáš, Lébl, Polák, Matoušek, Havel, Molec.
Čerpala se voda ze sklepů, zatopené elektrárny, pomáhali jsme při evakuaci osob a majetku. Byla to opravdu náročná zkouška techniky a lidí. Po opadnutí vody se umývali silnice, znovu se čerpala voda ze sklepů, ze školy, nejvíce práce bylo na odčerpání vody z fotbalového hřiště.

Kamýcký sbor je vedený jako výjezdová jednotka ve skupině JPO 3 a proto vyjíždí naši členové k zásahům i do okolí

POVODNĚ 2002

VIDEO: